Tradice

Areál Sokolova je místem, kde slova jako tradice, rodinné dědictví či spolehlivost získávají zcela nový význam. Historie podnikatelských aktivit – provozovaných pod různými obchodními názvy, ale po desetiletí vedených členy jediné rodiny – sahá až do 30. let minulého století. Tehdy zde vyrostla továrna na výrobu baterii. 

Prosperující podnik se v roce 1948 nevyhnul znárodnění, po němž spadal pod státní podnik Bateria Slaný. V roce 1968 byla výroba ukončena, díky rozmachu přenosných tranzistorových rádií však záhy přechodně obnovena. Po jejím opětovném ukončení byly prostory upraveny pro zcela jiný typ produkce – na ulici Sokolova se začaly vyrábět potahy pro traktory Zetor.

Na počátku bouřlivých 90. let byla v Zetoru omezena výroba, což zasáhlo i továrnu na Sokolově. Areál začal pomalu chátrat a původní majitelé ve snaze zabránit jeho likvidaci podali restituční nárok. Jeho alespoň částečné vyřešení trvalo do roku 1998. V téže době vznikla myšlenka vybudování moderního komplexu, který by na Sokolovu opět přinesl poctivé podnikání a prosperitu. Po nezbytné sanaci již nepoužitelných budov (2012) byl vytvořen nový koncept polyfunkčního Areálu Sokolova. První hala zde vyroste již v průběhu roku 2014, v následujících etapách budou realizovány další moduly dle potřeb klientů.